امروز : 31 تیر 1403
معاونت بهداشت
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • 1402/12/28 - 07:55
  • 36
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Z8GR
معاون بهداشتی دانشگاه:

22 گروه بازرسی و نظارتی بهداشت محیط در تعطیلات نوروز امسال فعال خواهند بود

معاون بهداشتی دانشگاه، از فعالیت 22 گروه بازرسی بهداشت محیط در تعطیلات نوروزی در شهرستان های کاشان و آران وبیدگل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی دلاوری گفت: این فعالیت به منظور نظارت و بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی در  اماکن عمومی، اماکن بین راهی، مراکز اقامتی و پایانه های مسافربری، نمونه برداری از مواد غذایی و کنترل کیفی آب آشامیدنی صورت می گیرد.

وی افزود: این گروه های بازرسی در بخش بهداشت محیط از ساعت 8 صبح الی 8 شب و در صورت نیاز تا ساعت12شب فعال خواهندبود.

دکتر دلاوری تصریح کرد: سامانه پیامگیر 190 در ساعات اداری و غیر اداری جهت دریافت شکایات شهروندان کاشان و آران و بیدگل و مسافران نوروزی فعال خواهد بود و شکایات واصله در کمتر از 24 ساعت و به فوریت رسیدگی خواهد شد.

وی، در ادامه از کنترل مواد شیمیایی و صنایع در حوزه بهداشت حرفه ای و ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در پنج مرکز خدمات جامع سلامت خبر داد.

به گفته وی، در ایام تعطیلات نوروز 18 مرکز(14 مرکز در کاشان و چهار مرکز در آران و بیدگل)  جهت ارائه خدمات به مراجعین فعال خواهند بود.

معاون بهداشتی دانشگاه یادآور شد: از این مراکز، در پنج مرکز پزشک به صورت کشیک 24 ساعته حضور دارد و در 13 مرکز دیگر که جمعیت کمتری تحت پوشش هستند پزشک کشیک در شیفت صبح حضور خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه افزود: اکیپ های دانشگاه برای کنترل و پیشگیری از انتقال بیماری های واگیر همانند وبا، اسهال و غیره در ایام تعطیلات عید نوروز فعال هستند و کنترل بیماری هاری همانند سایر ایام سال به ویژه در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد و در صورت حیوان گزیدگی پنج نوبت واکسن هاری باید توسط فرد مصدوم دریافت گردد.

دکتر دلاوری همچنین افزود: نمونه گیری تیروئید نوزدان در تعطیلات نوروز نیز همانند سایر ایام سال کمافی السابق طبق برنامه انجام خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار معاونت
  • کد خبر : 128828
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید