توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:12:09 PM 1399 / 11 / 01
 
اطلاعیه های معاونت

بزرگداشت هفته ملی کودک:

"آینده را باید ساخت" شعار هفته ملی کودکان

بزرگداشت هفته ملی کودک امسال (12 تا 18 مهرماه) با شعار "آینده را باید ساخت" و با رویکرد "بازی، نشاط و تحرک فیزیکی" تکریم می شود.
تمرکز بر موضوعاتی مثل:

- بازی و نشاط و بازی های مناسب خانگی
- بدرفتاری های کودکان و کنترل اضطراب آن ها در دوران کرونا
- فعالیت فیزیکی و پیشگیری از چاقی و اضافه وزن
- سلامت و ایمنی و تغذیه مناسب شیرخواران و کودکان" را از مهم ترین محورهای این هفته می باشد.

در دوران پاندمی کرونا، بزرگسالان می توانند احساسات خود را کنترل کنند و صبورانه عمل کنند، اما کودکان معمولا در شرایط نامطلوب دچار سر درگمی می شوند و بسیار وابسته به دیگران و بر طبق رفتار افراد پیرامون خود عمل می کنند.
در طول دوران بحران، اقداماتی چون فاصله گذاری اجتماعی، ممنوعیت فعالیت های خارج از خانه، تعطیلی مدارس و مهد های کودک ها، دوری از دوستان کودکان را در شرایطی پیچیده قرار می دهد و می تواند موجب پریشانی و بالا رفتن سطح استرس و اضطراب در آن ها شود. بنابراین لازم است ترسها و نگرانیهای آنها را از راه مناسبی کاهش داده و ذهن آنها را تقویت کنیم.


 

ساعت : 8:14 -  روز  : سه شنبه  - 15 /  7 / 1399 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :73

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر