توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

1:47:52 AM 1398 / 12 / 05
 
اطلاعیه های معاونت

سرمایه گذاری به منظورحذف هپاتیت

شعار روز جهانی هپاتیت در سال1398

سرمایه گذاری به منظورحذف هپاتیت

روز جهانی هپاتیت در 28 جولای 2019 فرصتی است برای تقویت تمام تلاش ها برای اجرای اولویت جهانی بهداشت جهانی در زمینه هپاتیت ویروسی و کمک به دولتها در دستیابی به هدف نهایی یعنی برای از بین بردن هپاتیت.

هپاتیت ویروسی یک مشکل بزرگ بهداشت جهانی است و نیاز به پاسخ فوری دارد.کشور جمهوری اسلامی ایران همزمان با سایر کشورهای جهان مصمم شده تا بیماری هپاتیت را تا سال 2030 حذف نماید.

ویروس هپاتیت Bو Cیک عامل عفونی پیشرو است، اما اکثریت رهبران جهانی و عموم مردم همچنان بی اطلاع هستند. هپاتیت ویروسی Bو Cموجب ابتلای 325 میلیون نفر در سراسر جهان شده و باعث مرگ 1.4 میلیون نفر در سال می شود. این بیماری دومین بیماری عفونی بعد از بیماری سل است .

هپاتیت چیست؟

هپاتیت بیماری است که کبد را متورم کرده و فعالیت آن را مختل میکند .

این بیماری به علت های مختلفی ایجاد میشود و یکی از علت های آن ویروس ها میباشند که از بین آنها ویروس نوع بی و سی بیش از بقیه ویروسها از اهمیت برخوردار است. این دو نوع ویروس سهم قابل توجهی از مرگ و میر،ناتوانی،هزینه اقتصادی و اجتماعی را برای خانواده ها دارد.

پس از ورود ویروس به بدن علائم بیماری در برخی افراد چند هفته تا چند ماه بعد بروز میکند . ( بسته به نوع ویروس) علائمی همچون سرماخوردگی،بی اشتهایی،تهوع،تب،ضعف ،درد خفیف شکم،زردی و پر رنگ شدن ادرار و سفیدی چشم ودرد مفاصل برخی از نشانه های بیماری میبا شد. و این بیماری فقط باآزمایش خون قابل شناسایی میباشد.

آلودگی به ویروس به طور عمده در اثر تماس با خون و ترشحات بدن میباشد. ویروس هپاتیت بی در حرارت اتاق تا 6 ماه و در یک لیوان خشک تا 4 هفته زنده میماند ولی پس از جوشاندن به مدت 5 دقیقه از بین میرود. از راههای ورود ویروس به بدن موارد زیر را میتوان ذکر نمود.

1- تزریق خون و فراورده های خونی آلوده

2- از طریق از طریق تماس جنسی محافظت نشده با فرد آلوده(هپاتیت سی از این راه کمتر منتقل میشود)

3- مادر مبتلا به نوزاد

4-استفاده از وسایل شخصی دیگران مثل مسواک،ناخن گیر،تیغ مشترک،سرنگ مشترک و هرگونه وسیله ای که تماس خونی ایجاد کند.

دریافت خدمات دندانپزشکی از مکانهای نامعتبر

ساعت : 17:40 -  روز  : یکشنبه  - 6 /  5 / 1398 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :118

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر