توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

5:37:09 PM 1399 / 03 / 09
 
اطلاعیه های معاونت

برگزاری بسیج ملی تغذیه سالم 20 تا 30 دی ماه 97

برگزاری بسیج ملی تغذیه سالم 20 تا 30 دی ماه 97

بیماری های غیر واگیر مهم ترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می رود به طوری که 76 % درصد بار بیماری ها در ایران به بیماری های غیر واگیر اختصاص دارد. یکی از مهم ترین عوامل خطر بیماری های غیر واگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند ، نمک و چربی است. مطالعات انجام شده نشان داده است که تغذیه نامناسب و الگوی غذایی بیشترین علت به روز اضافه وزن و چاقی ، بیماری ها ی قلبی و عروقی ، دیابت نوع دو و برخی از انواع سرطان ها است.

یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری های غیرواگیر افزایش سطح آگاهی مردم جامعه است. در همین راستا واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشتی در جهت ارتقاء سواد تغذیه ای جامعه، هر ساله اقدام به برگزاری بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه  می کند که امسال نیز همچون سنوات گذشته نهمین بسیج ملی کاهش مصرف قند ، نمک و چربی با تاکید بر شعار "از امروز با تغذیه سالم برای فردایی با سلامتی شروع کنیم" از تاریخ 20 تا 30 دی ماه سال جاری با همکاری ارگان های بین بخشی هم چون آموزش و پرورش، شهرداری، بهزیستی و... برگزار می شود.

ساعت : 8:3 -  روز  : شنبه  - 15 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :440

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر