توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

10:37:58 PM 1397 / 12 / 04
 
اطلاعیه های معاونت

پویش ملی مبارزه با سرطان 7-1 بهمن ماه کاشان

پویش ملی مبارزه با سرطان 7-1 بهمن ماه

 با پیام سرطان قابل پیشگیری ودرمان است با خود مراقبتی وامید

 

 

 • اهداف پویش
 • افزایش اگاهی و جلب مشارکت مردم
 • اصلاح باورهای نادرست مردم
 • جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت
 • گروه های هدف و ذینفعان
 • سازمان های مردم نهاد وخیریه
 • پیام های پویش
 • سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید
 • طراحی و اجرای پویش
 • برنامه های تبلیغی و حمایت طلبی
 • برنامه های آموزشی
 • جلب مشارکت سیاستگذاران

بیماری سرطان به عنوان یکی از چهار بیماری مهم غیرواگیر در سطح جهان شیوع فراوانی یافته است .اگر چه پراکنش جغرافیایی آن متفاوت است ولی ایران نیز از این پدیده به دور نمانده و این بیماری کشور مارا نیز به انحا مختلف درگیر خود کرده است . درگیری که هزینه بالایی را از دید مالی و انسانی بر مردم و نظام سلامت تحمیل می کند .

به منظور کاهش میزان بروز سرطان در وهله اول نیازمند افزایش سطح رفاه اجتماعی و تغییر شیوه زندگی فردی و اجتماعی و تغییر نگرش در نظامات فرهنگی اجتماعی و افراد هستیم که این مقوله از طریق آموزش و فرهنگ سازی میسر خواهد بود . آموزشی که هم به سیاست گزاران یادآور شود که موضوع پیشگیری از سرطان را در اولویت قرار دهند و هم به شهروندان مسئولیتهای فردیشان را یادآوری کند .

مقوله بعدی درمان و رسیدگی به وضعیت و مسائل بیماران مبتلا به سرطان است که مستلزم تامین زیر ساختها و فراهم آمدن هزینه های گزافی است که برای مردم و نظام سلامت در پی دارد .

در هر دو زمینه مورد اشاره ، برای پشت سر گذاشتن مشکلات ، در گام نخست نیازمند عزم ، اراده و بسیج ملی هستیم . برپایه تحقیقات و پایشهای انجام شده ، حداکثر 25% سلامت مردم در حیطه اختیارات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بوده و 75% مابقی در اختیار سازمانها و نهادهای دیگر و نیازمند توسعه پیوندها و همکاریهای میان بخشی است .

بر این اساس برنامه های پویش ملی مبارزه با سرطان  با هدف کلی کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفی زندگی مبتلایان به سرطان و با اهداف اصلی ذیل طراحی گردیده است :

·  افزایش اگاهی وجلب مشارکت مردم درخصوص قابل پیشگیری بودن سرطان وشیوه های آن)با تاکید برمشکلات منطقه ای(

·  اصلاح باورهای نادرست مردم درخصوص سرطان ازجمله درمان ناپذیربودن آن

·  جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت)درون وبرون بخشی( درکنترل عوامل خطرسرطان)با تاکید برمشکلات منطقه ای)

به امید روزی که تمام مردم کشورمان با پیشگیری و روشهای زندگی سالم آشنا شوند تا نرخ ابتلا به سرطان به طور چشمگیری کاهش یافته و درمان هیچ بیمار مبتلا به سرطانی به دلیل مسائل و گرفتاری های مالی به تعویق نیافتد .

ساعت : 7:59 -  روز  : چهار شنبه  - 27 /  10 / 1396 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :276

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر