توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

10:06:27 PM 1397 / 12 / 04
 
اطلاعیه های معاونت

حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی؛ با هوش و قوی با شیرمادرکاشان

هفته جهانی تغذیه با شیرمادر( ۲۰۱۷ ) ۱۶ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی؛ با هوش و قوی با شیرمادر

تغذیه با شیر مادر باعث بقای نوزادان شده و به رشد آنها کمک می کند، و مزایای بهداشتی درازمدت برای زنان، منافع اقتصادی و ارتقاء سلامت همگانی را به ارمغان می آورد.
در هفته جهانی شیرمادر سال 2016 آموختیم که حفظ، حمایت و ترویج تغذیه با شیر مادر، کلید توسعه پایدار است. هدف توسعه پایدار را در ۴ حوزه مرتبط با یکدیگر و مربوط به تغذیه با شیرمادر گروه بندی کردیم:
این ۴ حوزه به ما کمک می کنند تا کارمان را در زمینه اهداف توسعه پایدار تعریف کنیم و از امسال به بعد کمک می کنند که یکدیگر را برای کار کردن با هم بیابیم .
همان طور که اشاره شد 1۷ هدف توسعه پایدار در ۴ حوزه زیر تقسیم شده است :
1 .تغذیه، امنیت غذایی و کاهش فقر
۲ .بقا، سلامت و تندرستی
۳ .محیط زیست و تغییرات آب و هوایی
۴ . درآمدزایی واشتغال زنان
تغذیه، امنیت غذایی و کاهش فقر
تغذیه با شیر مادر بخش مهمی از توسعه پایدار و یک جزء غیر قابل جداشدن از اقدام جهانی برای پایان دادن به سوء تغذیه است، افزایش میزان تغذیه انحصاری با شیرمادر و تداوم شیردهی فقط می تواند با هماهنگی و همکاری در تمام بخش ها و نسل ها حاصل گردد.
تغذیه با شیر مادر فقط مسئله زن و یا مسئولیت یک زن نیست حفظ، حمایت و ترویج شیردهی یک مسئولیت اجتماعی - جمعی  است که توسط همه ما به اشتراک گذاشته شده است.

بقا، سلامت و تندرستی
تغذیه با شیر مادر یک عامل کلیدی برای بقا و سلامتی مادران و شیرخواران است و به سادگی بهترین شروع زندگی را برای آنان رقم می زند. ارتقاء روش های تغذیه با شیر مادر پتانسیل نجات جان 8۲۳۰۰۰ کودک و ۲۰،۰۰۰ مادر را در سال دارد و به طور چشمگیری در تامین سلامت طولانی مدت آنان موثر است. برای هماهنگ کردن اقدامات جهانی جهت حفظ، حمایت و ترویج تغذیه با شیر مادر اقدامات فوری ضروری است.

محیط زیست و تغییرات آب و هوایی
شیوه تغذیه شیرخواران سلامت سیاره ما را نیز تحت تأثیر قرار داده است. تغذیه با شیر مادر یک غذای طبیعی و تجدید پذیر است که بدون آلودگی، بسته بندی و مواد زاید، تولید و ارائه می شود. از سوی دیگر صنعت تولید جانشین شونده های شیر مادر تاثیرات منفی زیست محیطی دارد که به خوبی شناخته نشده است. روش ایمن تغذیه با شیر مادر زندگی انسان ها را با سلامتی سیاره مان بطور خیلی چشمگیری پیوند       می دهد. اکنون وقت آن است که برای صحبت در مورد تغذیه با شیر مادر فراتر از مسئله تغذیه و سلامت بپردازیم.

درآمدزایی واشتغال زنان

متاسفانه میلیون ها زن از محافظت محرومند. تغذیه با شیر مادر بخشی از چرخه تولید مثل است و باید خانم ها بتوانند تغذیه ازپستان و شغل دارای درآمد را بدون تبعیض یا آسیب تلفیق کنند. محل کار باید دوستدار تغذیه با شیر مادر باشد. ما باید با هم کار کنیم تا مطمئن شویم که زنان در بخش های دولتی وغیردولتی، حمایت اجتماعی فرزند پروری را که نیاز دارند، بدست آورند.

 

ساعت : 13:16 -  روز  : پنج شنبه  - 12 /  5 / 1396 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :340

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر