توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:21:45 AM 1398 / 02 / 31
 
اطلاعیه های معاونت

7 مرداد مطابق با 28 ژولای به نام روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده ا ست. هر یک از ما میتواند با اطلاع رسانی صحیح در کنترل این بیماری سهم مهمی داشته باشدکاشان

شعار روز جهانی هپاتیت در سال1395 « NOhep » بدون هپاتیت

7 مرداد مطابق با 28 ژولای به نام روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده ا ست. هر یک از ما میتواند با اطلاع رسانی صحیح در کنترل این بیماری سهم مهمی داشته باشد

هپاتیت بیماری است که کبد را متورم کرده و فعالیت آن را مختل میکند .این بیماری به علت های مختلفی ایجاد میشود و یکی از علت های آن ویروس ها میباشند که از بین آنها ویروس نوع بی و سی بیش از بقیه ویروسها از اهمیت برخوردار است. این دو نوع ویروس سهم قابل توجهی از مرگ و میر،ناتوانی،هزینه اقتصادی و اجتماعی را برای خانواده ها دارد.هر ساله حد اقل یک میلیون نفر در جهان در اثر هپاتیت های ویروسی می میرند.

پس از ورود ویروس به بدن علائم بیماری در برخی افراد چند هفته تا چند ماه بعد بروز میکند . ( بسته به نوع ویروس) علائمی همچون سرماخوردگی،بی اشتهایی،تهوع،تب،ضعف ،درد خفیف شکم،زردی و پر رنگ شدن ادرار و سفیدی چشم ودرد مفاصل برخی از نشانه های بیماری میبا شد. واین بیماری فقط باآزمایش خون قابل شناسایی میباشد.

آلودگی به ویروس به طور عمده در اثر تماس با خون و ترشحات بدن میباشد. ویروس هپاتیت بی در حرارت اتاق تا 6 ماه و در یک لیوان خشک تا 4 هفته زنده میماند ولی پس از جوشاندن به مدت 5 دقسقه از بین میرود. از راههای ورود ویروس به بدن موارد زیر را میتوان ذکر نمود.

1- تزریق خون و فراورده های خونی آلوده

2- از طریق مادر مبتلا به نوزاد

3- از طریق تماس جنسی محافظت نشده با فرد آلوده(هپاتیت سی از این راه کمتر منتقل میشود)

4- استفاده از وسایل شخصی دیگران مثل مسواک،ناخن گیر،تیغ مشترک،سرنگ مشترک و هرگونه وسیله ای که تماس خونی ایجاد کند.

5- دریافت خدمات دندانپزشکی از مکانهای نامعتبر

 

ساعت : 16:20 -  روز  : سه شنبه  - 5 /  5 / 1395 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :767

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر