توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

4:05:40 PM 1402 / 03 / 08
 
اطلاعیه های معاونت

مقاومت میکروبی

مقاومت میکروبی یکی از مهمترین مخاطرات تهدید کننده سلامت عمومی در قرن بیست ویکم محسوب می شود و همچنین مقاومت میکروبی تبدیل به یک منبع مهم بیماریزایی و مرگ و میر در سراسر جهان شده است.

شاهد موجود نشان می دهد که آنتی بیوتیک های موثر در حال اتمام هستند و این درحالی است که تولید یک آنتی بیوتیک جدید به 150-10 سال زمان و بیش از یک میلیارد دلار هزینه  نیاز دارد.

پیش بینی میشود تا سال 2050 میلادی شاهد سالانه به 10 میلیون مرگ دراین زمینه باشیم.

ایران نیز از مخاطرات مربوط به مقاومت میکروارگانیسم ها مصون نیست و روند افزایشی مقاومت میکروبی به نگرانی و چالشی عمده در سیستم سلامت کشور تبدیل شده است.

لذا انتظار میرود:

گروههای رشته های پزشکی و عموم مردم به سهم خود از ایجاد مقاومت دارویی جلوگیری کنند.

پزشکان محترم در تجویز نسخ خود دقت نظر داشته و از تجویز بی رویه آنتی بیوتیک خودداری کنند.

از طرف دیگر مردم در تجویز آنتی بیوتیک به پزشک اصرار نداشته باشند و داروهای خود را طبق تجویز پزشک مصرف نموده و در صورت داشتن داروهای مازاد به داروخانه هایی که از طرف معاونت غذا و دارو تعیین شده تحویل نمایند و به این نکته توجه داشته باشند که دارو زباله نیست وآنها را با سایر زباله ها دفع نکنند.

ساعت : 11:26 -  روز  : شنبه  - 12 /  9 / 1401 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :125

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر