توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

12:07:59 PM 1399 / 03 / 15
 
اخبار معاونت

عملیات مبارزه با سالک در سال 1390 به پایان رسید

در سال جاری  طبق برنلمه عملیاتی تدوین شده از سوی دانشگاه براساس محورهای

1- آموزش واطلاع رسانی در مناطق آلوده  جهت گروههای هدف و عموم مردم

2- عملیات مبارزه با مخزن (موش صحرایی) در مناطق روستایی آلوده

 3-عملیات مبارزه با ناقل بیماری(سمپاشی)در مناطق شهری به پایان رسید.

  در این راستا در مناطق آلوده روستایی کاشان  آبشیرین  –سن سن – مشکات و بخش کویرات شهرستان آران وبیدگل  به مساحت   4500هکتار از اراضی تحت پوشش در چهار مرحله (ماههای اردیبهشت ، خرداد، تیر ، وشهریور ) طعمه گذاری گردید.

 *همچنین  در مناطق راوند – فین و فاطمیه زیدی ومناطق تحت پوشش  آران وبید گل یک مرحله از عملیات مبارزه با ناقل (سمپاشی)در مناطق آلوده شهری( منازل بیماران ومخروبه ها) حاشیه شهر به مساحت 987268 مترمربع در ماههای اردیبهشت وخرداد انجام شد.

نکات قابل توجه در برنامه کنترل سالک اینکه :*

  • برنامه کنترل سالک در مناطق آلوده یک نیاز همیشگی است

*آنچه که مهم است در کنترل بیماری مد نظر قرار گیرد، استمرار عملیات مبارزه با مخزن وعملیات  مبارزه با ناقل بیماری است واین امر زمانی محقق خواهد شد که  مشارکت وهمکاری تمام سازمان های ذیربط وحمایت همه جانبه مسئولین  از اجرای کامل وبه موقع برنامه های مداخله ای این دانشگاه را همراه داشته باشد.

*نکته مهم: همکاری و مشارکت سازمانها و نهادهای مرتبط به خصوص شهرداری هادر  بهسازی محیط و همچنین جدی گرفتن آموزش ها از سوی مردم  نقش اساسی در کنترل این بیماری خواهد داشت چرا که دانشگاه  به تنهایی قادر  نخواهد بود در کنترل بیماری موفق باشد

 

ساعت : 9:25 -  روز  : سه شنبه  - 12 /  7 / 1390 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1309

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر