توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

8:13:37 AM 1399 / 11 / 09
 
اخبار معاونت

جلسه هماهنگی گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر با گروه آزمایشگاههای معاونت بهداشت برگزار شد

در راستای تقویت نظام مراقبت بیماریهای واگیر؛

جلسه هماهنگی گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر با گروه آزمایشگاههای معاونت بهداشت برگزار شد

در این جلسه بر اجرای صحیح و به موقع  فرایندهای جاری نمونه گیری در شرایط عادی و بحران، پیگیری و ایجاد زمینه اجرایی جهت انجام آزمایشات مورد نیاز حتی الامکان در حوزه دانشگاه و شفاف سازی فرایندهای نمونه گیری و ارسال آنها تاکید شد.

در ادامه کلیه فرایندهای آزمایشگاهی در خصوص بیماریهای سرخک، سرخجه، سندرم سرخجه مادرزادی، سالک، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، سیاه زخم، مالاریا، لپتوسپیروز، التور، آنفلوانزا، کووید-19، سل، ایدز، هپاتیت بی وسی، سیاه سرفه و دیفتری، مننژیت مورد بررسی قرار گرفت.

انتظار می رود با تقویت نظام ازمایشگاهی بیماریهای واگیر و انجام اقدامات مداخله ای به موقع علاوه بر کاهش هزینه های جاری در رسیدن به اهداف کنترل، حذف و ریشه کنی بیماریهای واگیر بیشتر موفق باشیم.

انتهای پیام/

ساعت : 8:19 -  روز  : سه شنبه  - 16 /  10 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :221

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر