توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

10:20:18 AM 1399 / 07 / 30
 
اخبار معاونت

به مناسبت فرارسیدن هفته ملی سلامت روان :

به مناسبت فرارسیدن هفته ملی سلامت روان :

دکتر رزاقی معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی و هفته ملی سلامت روان (18تا24 مهرماه) اعلام کرد: شعار روز جهانی بهداشت روان ( 10 اکتبر) ،"سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر- دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا" می باشد. بهداشت روان دانش و هنری است که به آسایش ذهنی، احساس خود توانمندی، شناخت توانایی های خود در محقق ساختن ظرفیتهای عقلی و هیجانی، شادی و آرامش درونی و رفتار متعادل کمک شایانی می کند، لذا کار و تلاش در این زمینه بسیار مهم و اثر گذار خواهد بود. وی در ادامه افزود: پژوهش ها نشان می دهند 23.6 درصد افراد 14 تا 65 سال نیازمند خدمات روانپزشکی می باشند، درحالی که تنها 20 درصد آنها هر نوع خدمات را دریافت کرده اند که یکی از دلایل اصلی آن وجود انگ بیماریهای روانی در جامعه است. وی ضمن اشاره به این نکته که انگ بیماریهای روانی ریشه در فرهنگ هر جامعه دارد ،کاهش کیفیت زندگی، تشدید بیماری ، کاهش عزت نفس و احساس حقارت را  از جمله پیامدهای این مسئله دانستند.ارتقای دانش عمومی جامعه و خانواده‌ها در رابطه با سلامت روان و اختلالات روانی، جلب حمایت و مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مرتبط و مؤثر، مانند آموزش ‌و پرورش و رسانه‌ ملی، توجه به بازبینی برنامه‌های آموزشی گروه‌های مختلف مرتبط با سلامت روان، مانند پزشکان عمومی و روان‌شناسان از جمله موضوعاتی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ایشان در پایان تاکید کردند این هفته بهانه‌ای است تا خدمت دهندگان و سایر ذینفعان و تاثیرگذاران سلامت با نگاهی جدی تر و عمیق تر به مقوله سلامت روان و نقش آن در توسعه جوامع بیاندیشند.

عناوین روزهای هفته سلامت روان :

تاریخ

روزهای هفته

عنوان روز

18/7/99

جمعه

نقش زیرساخت های سلامت روان در شرایط کرونا و پساکرونا

19/7/99

شنبه

متخصصین متعهد، مدافعین سلامت

20/7/99

یکشنبه

سیاستگذاران آگاه، سرمایه گذاری بیشتر در حوزه سلامت روان

21/7/99

دوشنبه

نقش نظام مراقبت های بهداشتی اولیه در دسترسی به خدمات سلامت روان

22/7/99

سه شنبه

مشارکت سازمان های مردم نهاد، در ارتقاء سلامت روان جامعه

23/7/99

چهارشنبه

نقش رسانه در تبیین وضعیت سلامت روان و انگ زدایی

24/7/99

پنجشنبه

بیمه ی مؤثر، دسترسی بیشتر به خدمات سلامت روان


 

ساعت : 10:33 -  روز  : شنبه  - 19 /  7 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :53

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر