توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

12:38:25 PM 1399 / 03 / 15
 
اخبار معاونت

عملیات کنترل بیماری سالک در شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل شروع شد

عملیات کنترل بیماری سالک در شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل شروع شد

در راستای کنترل بیماری سالک در دو شهرستان کاشان و آران وبیدگل عملیات مبارزه با مخزن بیماری شروع شد.دکتر رزاقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن اشاره به اهمیت انجام به موقع عملیات کنترل مخزن در بیماری سالک گفت: در سال 98 تعداد276 بیمار مبتلا به سالک در شهرستان کاشان و 345 بیمار در شهرستان آران وبیدگل تحت مراقبت، پیگیری و درمان قرار گرفتند.

وی افزود با توجه به انجام عملیات کنترل مخزن و ناقل در دو شهرستان، تعداد بیماران نسبت به سال قبل 19 % کاهش داشته است. ایشان اشاره کرد که انتظار میرود در سال جاری بیش از 40 هزار هکتار از اراضی مناطق آلوده تحت پوشش عملیات کنترل مخزن قرار گیرد.

 ایشان گفت: از شهروندان انتظار میرود با رعایت نکات بهداشتی شامل دفع درست و به موقع زباله ها، بهسازی محیط، عدم سفر به مناطق آلوده در موقع غروب تا طلوع آفتاب، ومراقبت خود در مقابل نیش پشه خاکی خود را از ابتلا به این بیماری محافظت نمایند.

ساعت : 9:30 -  روز  : چهار شنبه  - 3 /  2 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :224

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر