توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:43:59 AM 1399 / 01 / 20
 
اخبار معاونت

برگزاری کارگاه ترویج تغذیه با شیر مادر و تسهیل چالش های شیردهی جهت مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت

برگزاری کارگاه ترویج تغذیه با شیر مادر و تسهیل چالش های شیردهی جهت مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت

تغذیه با شیرمادر زیربنای زندگی سالم و یکی از موثرترین مولفه های سرمایه گذاری برای داشتن جامعه ای سالم تر و کارآمدتر است. تغذیه با شیر مادر یک مزیت نیست بلکه یک ضرورت و بخش طبیعی از تغذیه نوزاد است. شیر مادر یک غذای زنده است که مرتبا ترکیب آن بر حسب سن شیر خوار تغییر می کند.شیر انسان، نه تنها یک غذای با کیفیت بالاست بلکه حاوی تعدادی ترکیب می باشد که به عمل صحیح سیستم های نارس شیر خوار کمک می کند.حمایت از ترویج تغذیه با شیر مادر که از اولویت های بهداشتی سازمان های بین المللی است.

طبق توصیه های سازمان بهداشت جهانی، درهر زمان که شیر مادر نوزاد در دسترس نباشد اولین و بهترین انتخاب شیر مادر فرد دیگر است.دین اسلام نیز شیر دایه را بعد از شیر مادر بهترین جایگزین می داند. ایجاد بانک شیر مادر روشی نوین برای تحقق تعذیه با شیر دایه است به روشی که با شرع و آمیزه های دین اسلام و روش بهداشتی تناقضی ندارد.  بانک شیر مادر محلی است که به جمع آوری و آماده سازی صحیح شیر مادران اهدایی می پردازد و شیر اهدایی را جهت ارائه به شیر خواران نیازمند آماده و امن می سازد.

اولین دوره کارگاه 2 روزه ترویج تغذیه با شیر مادر و تسهیل چالش های شیردهی با هدف آشنایی بیشتر و توانمندسازی مراقبین سلامت در خصوص شیردهی صحیح شیرخواران با حضور اولین گروه مراقبین سلامت شرکتی در محل آموزشگاه بهورزی در تاریخ های 26 و 27/11/98 برگزار گردید. در روز اول کارگاه مباحثی همچون مزایا و ترکیبات شیر مادر، شیردهی در بیماریهای مادر و نوزاد، اصول مشاوره صحیح شیردهی بیان و بانک شیر مادر معرفی گردید و در روز دوم کارگاه به تشریح و نمایش عملی وضعیت های صحیح شیردهی و رفع چالش های شیردهی بویژه در نوزادان نارس پرداخته شد. مقرر است دوره های بعدی این کارگاه برای سایر مراقبین و ارائه دهندگان خدمات سلامت در تاریخ های 28 و 30 بهمن و سپس در سال آینده برگزار گردد.

ساعت : 14:38 -  روز  : چهار شنبه  - 30 /  11 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :109

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر