توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:43:00 PM 1399 / 05 / 13
 
اخبار معاونت

برگزاری دومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه مراقبت در منزل نوزادان پرخطر

برگزاری دومین جلسه هماهنگی اجرای برنامه مراقبت در منزل نوزادان پرخطر

دوره نوزادی یکی ازحساس ترین مراحل زندگی محسوب می شود و نوزادان در این مرحله بسیار آسیب پذیر بوده و مرگ و میر بالایی دارنددر سال های اخیر مرگ کودکان زیر یکسال روند کاهنده ای داشته ولی همچنان حجم بالایی از این مرگ ها در دوره نوزادی و بویژه در نوزادان نارس اتفاق می افتد که اقدامات و مداخله ای اساسی را می طلبد.

برنامه ویزیت در منزل نوزادان پرخطر یکی از مداخلات ابلاغ شده وزارت بهداشت در جهت ارتقا سلامت و کاهش میزان مرگ نوزادان از طریق اجرای مراقبت های زودرس نوزاد، تشخیص علائم خطر و ارجاع به موقع می باشد.

در همین راستا و پیرو ابلاغ وزارت متبوع مبنی بر شروع برنامه در دانشگاه، دومین جلسه هماهنگی- هم اندیشی برنامه مراقبت در منزل نوزادان پرخطر در سال جاری با حضور معاونین فنی و اجرایی معاونت، فوکال پوینت برنامه مذکور و سایر اعضا کمیته سلامت نوزادان در تاریخ 17/10/98 در محل سالن زنده یاد رعیت معاونت بهداشتی برگزار گردید. در این جلسه ابتدا مدیر گروه سلامت خانواده معاونت اهمیت اجرای برنامه مراقبت در منزل نوزادان پرخطر، فرایند اجرای این برنامه و دستور کار جلسه را بیان نمودند. در ادامه حاضرین به تبادل نظر و ارائه پیشنهادات در خصوص چگونگی اجرای هر چه بهتر این برنامه پرداختند.

ساعت : 14:46 -  روز  : سه شنبه  - 24 /  10 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :152

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر