توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

9:34:24 PM 1399 / 05 / 14
 
اخبار معاونت

برگزاری نشست توجیهی- هم اندیشی برنامه سلامت نوزادان با حضور نمایندگان مراکز خدمات جامع سلامت در معاونت بهداشتی

برگزاری نشست توجیهی- هم اندیشی برنامه سلامت نوزادان با حضور نمایندگان مراکز خدمات جامع سلامت در معاونت بهداشتی

دوره نوزادی یکی ازحساس ترین مراحل زندگی افراد محسوبمی گردد.نوزادان دراین مرحله بسیارآسیب پذیربوده و مرگ ومیربالایی دارند. علی رغم کاهش روند مرگ و میر کودکان زیر یکسال در طی سال های اخیر، حجم بالایی از این مرگ ها در دوره نوزادی اتفاق می افتد که نیازمند اقدامات مداخله ای صحیح و مناسب است.  درکشور ما درسال1396حدود 65درصدازمرگ کودکان زیریک سال،درهفته اول تولدو45 درصددر24 ساعت اول تولداتفاق افتاده است. یکی از گروه هایی نیازمند مداخلات اساسی، نوزادان نارس و با وزن پایین هستند که نسبت به سایر نوزادان بسیار آسیب پذیر بوده و مرگ و میر نوزادان ارتباط معناداری با این موالید دارند. توجه به این گروه می تواند بار اقتصادی و اجتماعی سنگین ناشی از تولد نوزادان نارس را کاهش دهد. راهنمایی و مشاوره والدین نوزادان نارس در خصوص مراقبت های صحیح نوزادی و انجام مراقبت های تکمیلی نوزادان یکی از ضروریات و برنامه های موثر در کاهش روند فعلی مرگ و میر نوزادان می باشد 

در همین راستا و در پی ساماندهی بهتر برنامه های سلامت نوزادان در حوزه معاونت بهداشتی، نشست هم اندیشی-توجیهی با حضور نمایندگان مراکز خدمات جامع سلامت در کلاس 105 معاونت بهداشتی برگزار گردید. در این جلسه ضمن برگزاری آزمونی با هدف سنجش آگاهی شرکت کنندگان در خصوص برنامه سلامت نوزادان، اهمیت پوشش کامل مراقبت نوزادان، پیگیری وضعیت انجام غربالگری ها و مراقبت های تکمیلی نوزادی، آموزش و توانمندسازی والدین نوزادان در خصوص مراقبت از نوزاد مطرح و مورد تاکید قرار گرفت. 

ساعت : 11:30 -  روز  : دو شنبه  - 11 /  9 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :178

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر