توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:11:25 PM 1399 / 05 / 13
 
اخبار معاونت

کارگاه آموزشی مهارت ارتباط موثر درخانواده ویژه زنان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) جوشقان قالی برگزار شد

به مناسبت هفته سلامت روان:

کارگاه آموزشی مهارت ارتباط موثر درخانواده ویژه زنان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) جوشقان قالی برگزار شد

کارشناس سلامت روان دراین کارگاه آموزشی بیان کرد: ارتباط مفید و سازنده، اولین گام براى رسیدن به آرامش در زندگی خانوادگی است.کسانى که از ارتباط مناسب برخوردار نیستند اصولاً انسان‏هایى افسرده و بى‏انگیزه هستند که مستعد بسیاری از آسیبهای روانی اجتماعی می باشند.

وی در ادامه ضمن اشاره به اصول برقراری ارتباط موثر افزود: لازمه ایجاد صمیمیت در زندگى، پذیرش دیگران است. افرادى که اطرافیان خود را آن‏گونه که “هستند” مى‏پذیرند نه آنچنان‏که “مى‏خواهند”، در ایجاد  رابطه عاطفی مطلوب موفق ترند.

درپایان پیرامون موضوعات ذیل به صورت گروهی ، بحث و تبادل نظر شد :
1- در حل مسائل و مشکلات راه حلی انتخاب کنیم که دو طرف برنده باشند، یعنی همیشه به دنبال نتیجه برد برد باشیم.
2-فرزندانمان را همان گونه که هستند بپذیریم، نه این که بخواهیم آن ها را طبق خواسته های خود شکل بدهیم.
3 -بر این باور باشیم که هم من خوبم و هم فردی که با او ارتباط برقرار می کنم تا در ارتباط به تفاهم برسیم، مشکل امروز خانواده ها عدم تفاهم نیست، بلکه سوء تفاهم است.
4-اگر فرزندمان مشکلی دارد سعی کنیم مسئولیت مسئله را به خود او واگذار کنیم و با گوش دادن فعال و همدلی و بدون سرزنش کردن کمک کنیم که خودش به راه حل برسد. در این صورت بهتر به آن عمل خواهد کرد و به استقلال و خود باوری بیشتری می رسد.

ساعت : 18:49 -  روز  : سه شنبه  - 23 /  7 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :243

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر