توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:05:15 PM 1399 / 03 / 17
 
اخبار معاونت

نیمی از آمار کشته های ناشی از حوادث ترافیکی در گروه سنی 15 تا 44سال اتفاق می افتد

نیمی از آمار کشته های ناشی از حوادث ترافیکی در گروه سنی 15 تا 44سال اتفاق می افتد

این مطلب را جناب آقای دکتر دهقانی معاون اجرایی معاون بهداشتی دانشگاه در کارگاه تربیت مربی «پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی در جوانان» که با حضور مراقبین سلامت مراکز و پایگاه های شهری شهرستان کاشان، کارشناسان واحدهای سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس و بیمای های غیرواگیر شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در تالار سلامت معاونت بهداشتی برگزار گردید عنوان نمودند.

ایشان در ادامه کارگاه به بیان آمار و وضعیت حوادث ترافیکی در جهان ،ایران و کاشان پرداختند . سپس سرکار خانم خاندایی کارشناس مسئول واحد سلامت جوانان، نوجوانان  و مدارس لزوم پیشگیری از سوانح و حوادث و گروه سنی جوانان را به تفصیل ارائه نمودند.

در این جلسه جناب سروان محمدی کارشناس پلیس راهور به بیان قواعد عبور و مرور صحیح و ایمن از خیابان و اصول آیین نامه راهنمایی و رانندگی و مجازات اسلامی پرداختند.

در ادامه جناب آقای جزایری کارشناس واحد بیماری های غیرواگیر برنامه ملی جامعه ایمن و لزوم اجرای آن در مراکز و پایگاه های سلامت را بیان نمودند.

در پایان جناب آقای دکتر محمدزاده وضعیت ترومای کاشان و هزینه آن بر سیستم سلامت و سرکار خانم معصومی کارشناس سلامت روان علل و عوامل رفتاری –روان شناختی موثر در سوانح و حوادث ترافیکی را بیان نمودند.

این کارگاه با همکاری واحد بیماریهای غیرواگیر با هدف توانمندسازی مراقبین سلامت در خصوص وضعیت حوادث ترافیکی در جهان وایران، علل و عوامل رفتاری- روان­شناختی- محیطی و جسمی، قواعد عبور و مرور صحیح و ایمن از خیابان، اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب های ترافیکی و چرایی پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی در جوانان براساس مدل shepو برنامه ملی جامعه ایمن تشکیل گردید .

در حاشیه کارگاه کلیپ طرح کاهش تصادفات جاده ای در روستای ارمک به نمایش درآمد و از خدمات سرکار خانم منصوری بهورز محترم روستای ارمک تقدیر بعمل آمد.

ساعت : 18:59 -  روز  : شنبه  - 9 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :262

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر