توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

5:43:22 PM 1398 / 06 / 03
 
اخبار معاونت

برگزاری کلاس آموزشی و ارائه توصیه ها و رژیم غذایی جهت زنان روستایی

به مناسبت هفته آموزش:

برگزاری کلاس آموزشی و ارائه توصیه ها و رژیم غذایی جهت زنان روستایی

کلاس آموزشی تغذیه سالم به مناسبت هفته سلامت توسط واحد بهبود تغذیه جهت زنان  روستایی برگزار گردید.

دکتر علیرضا مروجی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با توجه به افزایش شیوع بیماری‌های غیرواگیر در مناطق شهری و روستایی که به دلیل مصرف زیاد قند، نمک و چربی، مصرف بی رویه فست فود ها، مصرف کم میوه و سبزی و دریافت ناکافی فیبر غذایی رخ داده است؛ دستیابی به هدف بهبود تغذیه و امنیت غذایی مستلزم اصلاح الگوی غذایی خانوار‌های شهرستان است.

وی در ادامه افزود: بدین منظور لازم است تا علاوه بر ارائه خدمات تغذیه ای در سطح شهر، جهت زنان روستایی نیز کلاس های آموزشی تغذیه سالم نیز برگزار گردد که واحد بهبود تغذیه این معاونت در حال برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های بازآموزی جهت بهورزان و مراقبین سلامت مناطق روستایی می باشد تا اطلاعات تغذیه ای لازم به نحو مطلوب توسط بهورزان به خانوارهای روستایی آموزش داده شود.

دکتر حسن حلواچی، کارشناس مسئول واحد تغذیه با اشاره به برگزاری کلاس آموزش تغذیه سالم جهت زنان روستایی نیز افزود: در کلاس مذکور راه های کنترل و کاهش اضافه وزن، میزان استفاده صحیح از موادغذایی برای تامین نیازهای بدن، اهمیت مصرف نمک یددار و... آموزش داده شد و در انتهای کلاس جهت حاضرین با بیماری های دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا و اضافه وزن و چاقی رژیم غذایی توسط کارشناس تغذیه تنظیم گردید.

ساعت : 10:21 -  روز  : جمعه  - 13 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :82

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر