توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

6:23:51 PM 1398 / 03 / 05
 
اخبار معاونت

گروه کوهنوردی همنورد معاونت بهداشتی دانشگاه به پویش ملی مبارزه با سرطان پیوست

گروه کوهنوردی همنورد معاونت بهداشتی دانشگاه به پویش ملی مبارزه با سرطان پیوست

با برنامه ریزی سرپرستان اکیپ کوهنوردی معاونت و به همت گروه پیشگیری و مبارزه با ببماریهای غیرواگیر ،  روز دوشنبه اول بهمن ماه در اولین روز پویش ملی مبارزه با سرطان ، کوهنوردان معاونت بهداشتی برنامه هفتگی خود را با شعار " سرطان با خودمراقبتی و امید قابل پیشگیری و درمان است "   برگزار کردند .

آمار جهانی ابتلا به سرطان در حال افزایش است. در چنین شرایطی سالانه بر تعداد بیماران مبتلا به سرطان که از علائم و نشانه های ابتلا به سرطان یا عوارض درمانهای انجام شده رنج می برند افزوده میشود.علت بروز بیش از ۴۰٪  سرطان‌ها ،  سبک‌ غلط زندگی استو آموزش و اطلاع رسانی در این راستا یکی از راههای مهم پیشگیری از سرطان به شمار می آید  .

کوهنوردان معاونت به عنوان پیام رسانان بهداشت و سلامتی ،  در این روز اهمیت اصلاح عادات غلط و باورهای نادرست در پیشگیری از سرطان را متذکر شدند  .

با توجه به این که سرطان پوست دومین عامل بروز سرطان در دانشگاه علوم پزشکی کاشان می باشد ، ضمن یادآوری اهمیت مراقبت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید ، کرمهای پس از آفتاب اهدایی شرکت باریج اسانس  بین کوهنوردان توزیع گردید.

ساعت : 17:30 -  روز  : پنج شنبه  - 4 /  11 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :205

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر