توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

6:17:21 PM 1398 / 03 / 05
 
اخبار معاونت

 واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال جهت 20.500 نفر از کودکان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان انجام می شود

واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال جهت 20.500 نفر از کودکان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان انجام می شود

دکتر سید علیرضا مروجی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در راستای گام های نهایی ریشه کنی فلج اطفال از اول بهمن ماه سال جاری واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال 20500 نفر از کودکان متولد 1/12/94 به بعد در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت انجام خواهد شد.

خانوارهای کودکان فوق میتوانند از اول بهمن ماه سال جاری پس از هماهنگی به واحد های فوق مراجعه و نسبت به واکسیناسیون کودکان خود اقدام کنند.

ایشان افزود بیماری فلج اطفال زمانی در 123 کشور بصورت بومی منتقل و باعث فلج شدن کودکان میگردید. ولی در حال حاضر در دو کشور افغانستان و پاکستان وجود دارد و تعداد کل موارد فلج اطفال در جهان در سال2018  به 29 مورد رسیده است.  جمهوری اسلامی ایران نیز موفق به حذف بیماری گردیده و در راستای ریشه کنی این بیماری مهلک فعالیت میکند که این موفقیت در سایه تلاش و همت والای مراقبین سلامت، بهورزان و سایر پرسنل بهداشتی درمانی و با همکاری تمام مسئولین ذیربط انجام گرفته است.

ساعت : 13:42 -  روز  : سه شنبه  - 2 /  11 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :210

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر