توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

1:35:42 AM 1398 / 03 / 26
 
اخبار معاونت

فعالیت کارشناسان تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت در راستای کنترل بیماری های غیرواگیر جامعه کاشان

به مناسبت هفته بسیج ملی تغذیه سالم:

فعالیت کارشناسان تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت در راستای کنترل بیماری های غیرواگیر جامعه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشانگفت: یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری های غیرواگیر، افزایش سطح آگاهی مردم جامعه است. در همین راستا با شروع برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، کارشناسان تغذیه مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت با ارائه خدمات و مراقبت های تغذیه ای در راستای ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، گام بلندی برداشته اند.

دکتر علیرضا مروجی اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون 13 کارشناس تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت شهری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با هدف اصلاح سبک زندگی و ارتقاء سواد تغذیه در حال انجام مشاوره تخصصی تغذیه گروه های در معرض خطر جهت کاهش شیوع بیماری های غیرواگیر در جامعه هستند.

وی افزود: دﺳﺘﺮﺳﯽﻣﺮدم ﺑﻪﺧﺪﻣﺎت مشاوره فردی و آموزش های گروهی‍ تغذیه در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر از دستاوردهای حضور کارشناسان تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت است.

مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی نیز افزود: بیماری های غیر واگیر مهم‌ترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می رود به طوری که 76 % درصد بار بیماری ها در ایران به بیماری های غیر واگیر اختصاص دارد. یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیر واگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است .

وی در ادامه گفت: از ابتدای سال تاکنون جهت ارتقای آگاهی سواد تغذیه‌ای مناطق تحت پوشش بیش از 550 جلسه آموزش گروهی توسط کارشناسان تغذیه برای حدود 23000 نفر با موضوع تغذیه سالم و اصلاح سبک زندگی برگزار شده است و همچنین بیش از 14 هزار نفر ازجمعیت زیر پوشش مراکز خدمات جامع سلامت توسط کارشناسان تغذیه ویزیت شده اند.

وی در انتها افزود: واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت با جدیت تمام و برنامه ریزی های کوتاه، متوسط و بلند مدت سعی در پیشگیری از افزایش بروز ابتلا به بیماری های غیرواگیر و کنترل آنها را دارد.

ساعت : 10:19 -  روز  : چهار شنبه  - 19 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :124

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر