توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:30:42 AM 1398 / 02 / 31
 
اخبار معاونت

پویش ملی پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان  در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد

پویش ملی پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان پستان در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شد

دکترسید علیرضا مروجی معاون بهداشتی اعلام کرد: یکی از عوامل نگران کننده در سلامتی زنان، سرطان پستان است . در اکثر کشورهای دنیا سرطان پستان شایع ترین سرطان و عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان است.از این رو ماه اکتبر (9 مهر الی 9 آبان ) ،  ماه جهانی آگاهی بخشی در مورد سرطان پستان  نامگذاری شده است.
معاون بهداشت دانشگاه و رییس مرکز بهداشت حوزه کاشان در این زمینه گفت : سرطان پستان دربین بانوان کاشانی نیز رتبه اول را دارد. اولویت حوزه بهداشت در راه مبارزه با سرطان، پیشگیری و آگاهی رسانی است . "پویش ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان " به منظور افزایش آگاهی عموم در زمینه راه های پیشگیری از این بیماری ، علایم هشدار دهنده سرطان پستان و معرفی برنامه های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ودانشگاه علوم پزشکی در این زمینه طراحی شده  و اجرا می گردد .
واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی در جهت رسالت سازمانی خود و همگام با شروع این پویش ملی با همت و همیاری مراقبین سلامت و بهورزان، سازمان های مردم نهادو سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری  اقدامات زیر را دردانشگاه انجام داده است.
·برگزاری کلاسهای آموزشی در مراکز خدمات جامع سلامت برای عموم مردم و سفیران سلامت
·اجرای کارگاههای آموزشی جهت بانوان شاغل در  ادارات شهرستان با همکاری سفیران سلامت  
·برگزاری کلاس های آموزشی برای بانوان در سرای محله با همکاری سازمان فرهنگی ،ورزشی شهرداری کاشان
·توزیع پوستر و تراکت آموزشی ،  نصب بنر در سطح شهر
·همکاری در برپایی غرفه غربالگری و تشخیص زودرس سرطان پستان  در چهار نقطه از شهر در کاشان وآران وبیدگل
·همکاری در برپایی ایستگاههای سلامت جهت اطلاع رسانی عمومی در خصوص پیشگیری از عوامل خطر سرطان
ایشان همچنین اعلام نمودند غربالگری وتشخیص زود هنگام سرطان پستان برای خانم های 69-30ساله در مراکز خدمات جامع سلامت به صورت مستمر  ورایگان انجام می شود .

 

ساعت : 11:15 -  روز  : سه شنبه  - 8 /  8 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :85

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر