توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

8:52:03 AM 1398 / 02 / 30
 
اخبار معاونت

برگزاری دومین کارگاه انجام تست تشخیص سریع ایدز جهت مراکز متادون تراپی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

برگزاری دومین کارگاه انجام تست تشخیص سریع ایدز جهت مراکز متادون تراپی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

در راستای استراتزی توصیه به انجام تست، مشاوره و آزمایش اچ آی وی در گروههای پرخطر،کارگاه آموزشی انجام تست تشخیص سریع به پرسنل مراکز متادون تراپی دولتی و خصوصی شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل با همکاری معاونت درمان  دانشگاه، توسط گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر  در تاریخ10/5/1397در تالار سلامت معاونت بهداشتی برگزار گردید.

در ابتدا آقای نعمتیان مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیرضمن بیان چهارمین برنامه استراتزیک  ملی کنترل اچ آی وی به بیان اهمیت تشخیص زودتر در افراد با رفتارهای پرخطر ازجمله معتادان تزریقی و مصرف کنندگان مواد محرک پرداخت و سپس به آمار جهان،ایران و کاشان اشاره نمودند. در ادامه آقای دکتر هدایتی پزشک مسئول ایدز معاونت بهداشتی ضمن اشاره به تازه های ایدزبه روشهای تشخیص ایدز اشاره نموده و روشهای انجام مشاوره پیش و پس از انجام تست را توضیح دادند ایشان همچنین به نیدل استیک شدن پرسنل و پیشگیری از ایدز و هپاتیت  اشاره نمودند.. سپس آقای موسوی کارشناس مرکز مشاوره ایدز ضمن توضیح نحوه انجام تست، به صورت عملی و با مشارکت شرکت کنندگان  تست را انجام دادند. مقر ر گردید مراکز فوق ضمن انجام تست با رعایت اصول رضایت، رازداری و مشاوره در گروههای هدف، آمار فعالیتها را هر سه ماه به معاونت بهداشتی ارسال نمایند. در پایان بسته های آموزشی ایدز بین شرکت کنندگان توزیع گردید.

ساعت : 9:43 -  روز  : چهار شنبه  - 17 /  5 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :103

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر