توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

4:06:17 PM 1397 / 11 / 28
 
اخبار معاونت

شعار هفته واکسیناسیون عنوان شد:

"محافظت جمعی با واکسیناسیون"

معاون بهداشتی دانشگاه، از نامگذاری شعار هفته جهانی واکسیناسیون با عنوان "محافظت جمعی با واکسیناسیون" خبر داد.

دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به نامگذاری چهارم لغایت دهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته جهانی واکسیناسیون اظهار داشت: به منظور گرامیداشت و ترویج ایمن سازی، هفته آخر ماه آوریل میلادی به نام هفته جهانی واکسیناسیون نامگذاری شده و هرساله برای آن شعاری در نظر گرفته می شود.

وی گفت: ایمن سازی دوران کودکی یک سرمایه گذاری جهانی برای نجات زندگی سالیانه بیش از 2 و نیم میلیون نفر در دنیاست.

دکتر مروجی، با بیان اینکه متاسفانه براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت همچنان سالیانه تعداد زیادی از کودکان دنیا در اثر  بیماری های قابل پیشگیری با واکسن جان خود را از دست می دهند، افزود: در سال 2015 طبق آمارها 63 هزار نفر در اثر سیاه سرفه، 112 هزار نفر در اثر سرخک، 58 هزار نفر در اثر کزاز نوزادی،105  هزار نفر در اثر هموفیلوس آنفلوانزا،400 هزار نفر در اثر اسهال های ویروسی،887 هزار نفر در اثر هپاتیت ب و 920 هزار مورد ناشی از پنومونی جان خو درا از دست دادند.

وی تصریح کرد: این میزان معادل 25 درصد از کل مرگ های زیر 5 سال در دنیاست که به راحتی با واکسیناسیون به موقع قابل پیشگیری می باشد.

***پوشش بالای 99 درصد واکسیناسیون در کاشان و آران و بیدگل

دکتر مروجی، از واکسیناسیون بیش از 115 هزار نفر برابر بیماری های مهلک واگیر دار با پوشش بالای 99 درصدی در سال گذشته در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد: براساس برآوردهای وزارت بهداشت، میزان مرگ و میر کودکان زیر 5 سال کشور در سال 1357، برابر با 154 در هزار تولد زنده بود که در سال 1395 به حدود 16 در هزار تولد زنده کاهش یافته است که این دستاورد بسیار بزرگ پس از پیروزی انقلاب با انجام واکسیناسیون و مراقبت های دوران کودکی و دوران بارداری محقق شده است.

دکتر مروجی، یکی از مشکلات برنامه واکسیناسیون کشور و منطقه در سال های اخیر را وجود برخی افراد سودجو که متاسفانه خود را پیشرو در زمینه طب سنتی می دانند، دانست و یادآورشد: این افراد سودجو در مجامع عمومی علیه واکسیناسیون اقدام به سخنرانی می نمایند و این در حالی است که سخنان آنان غیر علمی می باشد و به این مهم توجه ندارند که هرگونه تزلزل در امر واکسیناسیون باعث بازگشت بیماری های ناتوان کننده و کشنده دوران کودکی خواهد شد. 

وی در پایان از مردم خواست با درایت و هوشیاری کما فی السابق به همکاری خود با پرسنل مراکز، پایگاه ها و خانه های بهداشت ادامه دهند و با تشکیل پرونده الکترونیک نسبت به واکسیناسیون خود و کودکانشان اقدام کنند.

ساعت : 11:4 -  روز  : شنبه  - 8 /  2 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :121

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر