توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:22:19 AM 1398 / 01 / 01
 
اخبار معاونت

20 مرکز خدمات جامع سلامت کاشان در تعطیلات نوروزی فعال است

20 مرکز خدمات جامع سلامت کاشان در تعطیلات نوروزی فعال است

معاون بهداشتی دانشگاه، از دایر بودن 20 مرکز خدمات جامع سلامت در شهرهای زیر بیست هزارنفر و روستاهای کاشان و آران و بیدگل در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی در نشست خبری نوروز در روز شنبه مورخ 26/12/96 گفت: پزشک در تمام 20 مرکز فوق، در تمام ساعات حضور دارد.

وی اظهار داشت: ۴ مرکز تمام وقت در قمصر، جوشقان قالی، نوش آباد و ابوزید آباد  و ۸ مرکز دو شیفته از ساعت ۸ الی ۱۳ و ۱۶ الی ۲۰  در برزک، ازوار، نیاسر، حسنارود، مشکات، کامو، سفید شهر و جواد الائمه و ۸ مرکز فعال در ساعت ۸ الی ۱۳ و در مابقی ساعات به صورت آنکال و بیتوته فعالیت می کنند.

وی، با اشاره به ارائه خدمت 47 بازرس بهداشت محیط و 7 اکیپ بازرسی روزانه در ایام نوروز افزود: بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، بین راهی، سامانه های آبرسانی شهر و روستا، محل های اسکان و پارک ها و... در این ایام با شدت بیشتری صورت خواهد گرفت.

دکتر مروجی، کنترل وضعیت بهداشتی، کنترل کیفی مواد غذایی تهیه و عرضه شده، کنترل کیفی آب آشامیدنی مصرفی عموم مردم (کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی از اب ) شهر و روستا، معرفی متخلفین بهداشتی به مراجع قضایی، تعطیلی محل های کسب غیر بهداشتی و دارای نقص بحرانی، جمع آوری و معدوم سازی مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته، حضور بازرس کشیک و انکال در مرکز بصورت شبانه روزی و انجام بازدیدهای مشترک با سایر ادارات در نوروز را از اهداف این بازرسی ها برشمرد.

وی اظهار داشت: همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی می توانند با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات مردمی 190 تماس گرفته و مورد را اعلام نمایند.

دکتر مروجی، انجام واکسیناسیون روتین گروهای هدف جهت مراجعین و مسافرین نوروزی در مرکز خدمات جامع سلامت گلابچی، پوشش شبانه روزی موارد گزش هاری در مرکز درمان پیشگیری هاری گلابچی، اجرای نظام مراقبت بیماریهای سندرمیک، آمادگی در خصوص کنترل و مقابله با طغیان های بیماری های منتقله از آب وغذا و آنفلوانزا، تشکیل تیم واکنش سریع جهت مقابله فوری با طغیانهای بیماریهای واگیر، کنترل روزانه زنجیره سرد واکسیناسیون دانشگاه و نمونه گیری خون از نوزادان 3تا5 روزه در ایام تعطیلات جهت غربالگری بیماری های کم کاری مادرزادی تیروئید و فنیل کتونوریا را از دیگر اقدامات این معاونت در ایام نوروز برشمرد.

همچنین در این ایام از تجهیزات جدید بازرسی بهداشت محیط مانند دستگاه های پرتابل شوری سنج، روغن سنج، دما سنج لیزری و سطح سنج جهت بررسی بار میکروبی کارگران مواد غذایی استفاده می شود.

ساعت : 18:27 -  روز  : دو شنبه  - 28 /  12 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :166

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر