توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

10:52:57 PM 1397 / 12 / 04
 
اخبار معاونت

از شروع اجرای تحول سلامت تا کنون ، تعداد 44534 مورد غربالگری سرطان در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان انجام شده است

در مراسم پویش ملی مبارزه با سرطان عنوان شد:

از شروع اجرای تحول سلامت تا کنون ، تعداد 44534 مورد غربالگری سرطان در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان انجام شده است

روز چهارشنبه مورخ 4/11/1396 همزمان با چهارمین روز هفته مبارزه با سرطان ، مراسم پویش ملی مبارزه با سرطان در معاونت بهداشتی برگزار شد . دکتر مرتضی پنجه شاهی ، معاون فنی معاونت بهداشتی ضمن بیان آمار بروز سرطان در جهان ،ایران ،  کاشان و  اهمیت پیشگیری ازآن ، همچنین در خصوص خدمات ارائه شده در مراکز خدمات جامع سلامت ، پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت نیز توضیحاتی را ارائه نمودند. مطابق بیانات ایشان از ابتدای شروع برنامه تحول سلامت تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی کاشان تعداد 7256 مورد غربالگری سرطان کلورکتال ، 19406 مورد غربالگری سرطان پستان و 17872 مورد غربالگری سرطان سرویکس انجام شده است . از این تعداد غربالگری انجام شده ،  3303 مورد نیاز به بررسیهای بالاترداشته اندکه ارجاع به سطح دو انجام شده است . تا کنون 11مورد بیمار مبتلا به سرطان پستان  درمراحل اولیه تشخیص وتحت درمان قرار گرفته اند . ایشان افزودند تمامی خدمات غربالگری در سطح یک بصورت رایگان برای گروههای هدف انجام می شود .

در ادامه این مراسم با توجه به اینکه دومین سرطان شایع درکاشان می باشد وجزءاولویت های منطقه ای دانشگاه است ،  نحوه پیشگیری از سرطان پوست و مراقبت از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش  توسط آقای دکتر بخردی پزشک مرکز باریج اسانس کاشان انجام شد. برنامه با پخش کلیپ و پذیرایی مختصر از شرکت کنندگان پایان یافت.

ساعت : 13:4 -  روز  : پنج شنبه  - 5 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :197

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر