توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:33:28 AM 1397 / 03 / 29
 
اخبار معاونت

برگزاری جلسه آموزشی با عنوان آلزایمر با حضوربانوان در فرهنگسرای مهر کاشان

برگزاری جلسه آموزشی با عنوان آلزایمر با حضوربانوان در فرهنگسرای مهر

آلزایمر رایج‌ترین شکل زوال عقل و یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. بارزترین نوع از انواع مختلف زوال عقلاختلال حافظه ‌است. اختلال حافظه معمولا"بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.است. علائم این بیماری با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات بخصوص حافظهٔموقت در دوران پیری آغاز شده و به‌تدریج با از دست دادن قدرت تشخیص زمان، افسردگی، از دست دادن قدرت تکلم، گوشه‌گیری و سرانجام مرگ در اثر ناراحتی‌های تنفسی به پایان می‌رسد.

مرگ پس از پنج تا ده سال از بروز علائم اتفاق می‌افتد؛ اما بیماری حدود بیست سال قبل از ظهور علائم آغاز شده‌است.

پنج درصد از جمعیت ۶۵ ساله و بالاتر به بیماری آلزایمر متوسط تا شدید مبتلا هستند و این در حالیست که ۱۰ تا ۱۵ درصد سالمندان در همین گروه سنیاز بیماری آلزایمر خفیف رنج می‌برند.

با توجه به موارد پیشگفت، لزوم ارائه آموزشهای لازم در امر پیشگیری،آشنایی با علائم ،درمان وتسکین دهنده های بیماری  بیش از پیش نمایان می شود، لذا جلسه آموزشی تحت این عنوان در تاریخ 20/6/96  با مشارکت بانوان در فرهنگسرای مهر برگزار گردید.

ساعت : 8:45 -  روز  : پنج شنبه  - 23 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :143

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر