توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:34:00 AM 1397 / 03 / 29
 
اخبار معاونت

برگزاری پنجمین دوره آموزشی عافیت طلبی با حضور عموم در فرهنگسرای معراج با عنوان کمردردکاشان

برگزاری پنجمین دوره آموزشی عافیت طلبی با حضور عموم در فرهنگسرای معراج با عنوان کمردرد

مطالعه ملی بار بیماریها نشان داده است که کمردرد سومین عامل عمده بار بیماریها در ایران پس از بیماریهای ایسکمیک قلب و افسردگی می باشد و به تنهائی بزرگترین سهم بار بیماریهای غیرکشنده را بخود اختصاص می دهد.
 کمردرد شکایتی است، که افراد در گروه های سنی متفاوت را درگیر نموده و از دوران نوجوانی تا زمان سالخوردگی احتمال بروز آن وجود دارد، آمار نشان می‌دهد که ۸۰٪ از افراد در دوران زندگی خود حداقل یک مرتبه به علت کمردرد به پزشک مراجعه کرده‌انددر کل رایج ترین عامل ناتوانی فیزیکی و درد شدید طولانی مدت است،شواهد نشان دهنده این واقعیت است که کمردرد یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت کشور و احتمالا یکی از هزینه برترین بیماری ها در ایران می باشد. پیش بینی می شود با افزایش میانگین سن جامعه، تعداد افراد بالغ ایرانی مبتلا به کمردرد و دیگر بیماری های استخوان و مفاصل به میزان محسوسی افزایش پیدا نماید .
با توجه به آنچه بیان شد واضح است که ارائه آموزش های خودمراقبتی به عموم و توانمند سازی آنها در  زمینه پیشگیری از اضافه وزن وچاقی و تغییر سبک زندگی مردم به سمت افزایش تحرک ضروری می باشد.در این راستا پنجمین جلسه از دوره آموزشی عافیت طلبی در تاریخ 14/6/96 با عنوان کمردرد و با مشارکت عموم در فرهنگسرای معراج برگزار گردید.

 

ساعت : 17:49 -  روز  : سه شنبه  - 21 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :113

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر