توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

7:11:26 PM 1397 / 04 / 01
 
اخبار معاونت

برگزاری دومین  جلسه آموزشی عافیت طلبی با عنوان کمردردکاشان

برگزاری دومین جلسه آموزشی عافیت طلبی با عنوان کمردرد

کمردرد شایعترین علت درد استخوان و رایج ترین علت مراجعه به پزشک و مراکز درمانی در جهان می باشد و نیز از مهمترین علل ناتوانی فیزیکی و درد شدید طولانی مدت است. کمردرد شکایتی است، که افراد در گروه های سنی متفاوت را درگیر نموده و از دوران نوجوانی تا زمان سالخوردگی احتمال بروز آن وجود دارد. حدود 12 درصد افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار و اکثرا چندین بار آن را تجربه می کنند
مطالعه ملی بار بیماریها نشان داده است که کمردرد سومین عامل عمده بار بیماریها در ایران پس از بیماریهای ایسکمیک قلب و افسردگی می باشد و به تنهائی بزرگترین سهم بار بیماریهای غیرکشنده را بخود اختصاص می دهد.
شواهد نشان دهنده این واقعیت است که کمردرد یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت کشور و احتمالا یکی از پرهزینه ترین بیماری ها در ایران می باشد. پیش بینی می شود با افزایش میانگین سن جامعه، تعداد افراد بالغ ایرانی مبتلا به کمردرد و دیگر بیماری های استخوان و مفاصل به میزان محسوسی افزایش پیدا نماید. اپیدمی روبه رشد چاقی و تغییر شیوه زندگی اکثر مردم به سمت کاهش میزان فعالیت های بدنی و افزایش بی تحرکی ممکن است به مقدار قابل توجهی در بدتر نمودن بار آینده بیماری های استخوان و مفاصل سهیم باشند.
با توجه به آنچه بیان شد واضح است که ارائه آموزش های خودمراقبتی به عموم و توانمند سازی آنها در این زمینه ضروری می باشد. لذا دومین  جلسه از دوره آموزشی عافیت طلبی در تاریخ 7/5/96 با عنوان کمردرد ، با مشارکت عموم در فرهنگسرای مهر برگزار گردید.

 

ساعت : 18:58 -  روز  : یکشنبه  - 12 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :120

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر