توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

5:49:16 PM 1399 / 03 / 09
 
اخبار معاونت

برگزاری دوره آموزشی روشهای کاربردی مقابله با پدیکلوز(شپش) کاشان

برگزاری دوره آموزشی روشهای کاربردی مقابله با پدیکلوز(شپش)

دوره آموزشی روشهای کاربردی مقابله با پدیکلوز (شپش) با همکاری اداره  آموزش و پرورس شهرستان کاشان و معاونت بهداشتی  جهت رابطین سلامت مدارس برگزار گردید.

دوره آموزشی روشهای کاربردی مقابله با پدیکلوز (شپش) در سالن آموزش و پرورش کاشان با حضور تعدادی از  رابطان سلامت مدارس و مربیان بهداشت مدارس شهرستان برگزار گردید در این دوره آموزشی : چرخه زندگی شپش ، نحوه انتقال،درمان،  رشک زدایی و راههای پیشگیری بیماری توسط آقای  صالحی تدریس  شد.

ایشان رعایت بهداشت فردی را مهمترین راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری ذکر کردندو همچنین در این دوره مباحثی در خصوص رعایت اصول بهداشت فردی، حمام منظم، عدم استفاده از لوازم شخصی دیگران، پیگیری موارد آلوده تا درمان کامل و پیگیری اطرافیان مطرح شد.ایشان تاکید کردند استفاده از سم و سمپاشی برای کنترل شپش سر  در اماکن تجمعی و مهد کودکها روش موثری نیست و توصیه نمی شود. در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد و در نهایت تعداد2500 عدد تراکت  شپش برای پیشگیری در بین مربیان  بهداشت و رابطان سلامت مدارس توزیع شد.

 

ساعت : 8:45 -  روز  : چهار شنبه  - 4 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :357

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر