توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

12:35:38 PM 1399 / 03 / 15
 
اخبار معاونت

سن شروع مصرف سیگار در کاشان 13 سال است

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد:

سن شروع مصرف سیگار در کاشان 13 سال است

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: شروع مصرف سیگار و یا اولین تجربه استعمال سیگار در کاشان بر اساس تحقیقات انجام شده حدود 13 سال است.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی در نشست خبری که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، افزود: مواد مخدر چهارمین عامل تهدید کننده سلامت ایرانیان است.

وی، با بیان اینکه هفته ملی مبارزه با مواد مخدر از 5 لغایت 12 تیرماه سال جاری می باشد، تصریح کرد: شعار امسال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با عنوان "بیایید با هم زندگیمان،جامعه مان و هویتمان را عاری از مواد مخدر سازیم " نامگذاری شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه، با اشاره به اینکه تحرک فیزیکی بین نوجوانان کاشان بسیار پایین است، ادامه داد: تحرک و فعالیت بدنی یکی از عوامل مرتبط و موثر در اعتیاد است.

تغذیه ناسالم اولین عامل خطر تهدید کننده سلامت ایرانیان

وی، تغذیه ناسالم را اولین عامل خطر تهدید کننده سلامت ایرانیان برشمرد و گفت: استفاده از غذاهای ناسالم شامل فست فودها، مصرف تنقلات فاقد ارزش غذایی مثل چیپس و پفک و  منابع نامعتبری که به اسم طب سنتی سلامت مردم را تحت الشعاع قرار می دهند، تهدید کننده سلامت جامعه هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: متخصص طب سنتی باید دارای مدرک از وزارت بهداشت باشد.

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه تحرک فیزیکی نوجوانان کاشانی بسیار پایین است تاکید کرد: نشستن حدود 3 الی 4 ساعت پای وسایل الکترونیکی در روزهای تعطیل در تحرک فیزیکی نوجوانان نقش بسزایی دارد و باید در راستای جلوگیری از اعتیاد، تحرک آنها را افزایش داد.

 

اجرای طرح ارتقای تحرک فیزیکی نوجوانان با همکاری یونیسف و وزارت بهداشت در کاشان

وی، به اجرای طرح ارتقای تحرک فیزیکی نوجوانان با همکاری یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کاشان به عنوان پایلوت کشوری اشاره کرد و گفت: دستورالعمل های این طرح با مشارکت دانش آموزان، والدین و سازمان های مربوطه از جمله فرمانداری، شورای شهر، کانون های فرهنگی مساجد و سازمان تربیت بدنی تهیه می شود و این طرح تا پایان سال 95 ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه، با اشاره به برگزاری سمینار ازدواج مناسب در جوانان با مشارکت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، فرمانداری،استانداری،حوزه علمیه و دادگستری، در کاشان اظهار داشت: در کنار فرزند آوری لازم است زمینه ازدواج مناسب و صحیح جوانان نیز فراهم شود.

وی، ضمن اشاره به افزایش سن ازدواج در جامعه افزود: اگر 11 میلیون دختر و پسر در سن ازدواج مجرد کشور ازدواج کنند و هر کدام دارای یک فرزند شوند نرخ باروری به حد مورد نیاز کشور خواهد رسید.

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه تنظیم خانواده به معنی کاهش جمعیت نبوده و نیست، ادامه داد: تنظیم خانواده به معنی پرهیز از بارداری های ناخواسته و پرخطر است.

هشت مورد بیماری ناگ در این منطقه شناسایی شده است

معاون بهداشتی دانشگاه، با اشاره به بحث وبا در دو نوع التور(که همه گیر و خطرناک است)  و ناگ تاکید کرد: هیچ موردی از نوع التور در کاشان دیده نشده و تنها هشت مورد بیماری ناگ در این منطقه شناسایی شده است و در سال 93 برای اولین بار در کشور بعد از 40 سال اپیدمی التور هم نداشتیم.

دکتر مروجی، با اشاره به تب کریمه کنگو تصریح کرد: گوشت خریداری شده باید 24 ساعت در یخچال(دمای صفر تا 4درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

وی، به ورود آنفلوآنزای پرندگان در کشور اشاره و تاکید کرد: پرنده های تزیینی  از محل های نامعتبر خریداری نشود.

دکتر مروجی، ضمن تاکید به رعایت نکات بهداشتی توسط ساکنان منطقه سالک خیز مسکن مهر کاشان گفت: سم پاشی و لانه کوبی عامل بیماری سالک شامل سه هزار و 900 هکتار طعمه گذاری به منظور جونده کشی و سم پاشی 800 هزار متر مربع برای مبارزه با ناقل بیماری (پشه خاکی) انجام شده است و اجرای کامل طرح کنترل سالک در این شهرستان  نیازمند اعتباری در حدود هشت میلیارد ریال است.

گزارش اقدامات انجام شده هفته مبارزه با مواد مخدر

 

 

 

ساعت : 13:40 -  روز  : چهار شنبه  - 10 /  4 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :502

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر