توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

6:37:35 PM 1399 / 01 / 21
 
اخبار معاونت

همایش کوهپیمایی معاونت بهداشتی، در روستای فریزهند برگزارشد کاشان

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر:

همایش کوهپیمایی معاونت بهداشتی، در روستای فریزهند برگزارشد

همزمان با فرا رسیدن هفته مبارزه با مواد مخدرهمایش کوهپیمایی برگزار شد. در این همایش که با همکاری واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد انجام گردید، 63 نفر از پرسنل دانشگاه به همراه خانواده شان، با هدف حفظ سلامتی و ارتقاء سلامت روان مسیر جنگل نوردی به طول 8 کیلومتر را پیمودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این راستا با بیان اینکه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ،26 ژوئن مصادف با 5 تیرماه و هفته ملی مبارزه با مواد مخدر12-5 تیرماه است،گفت:شعار امسال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با عنوان:"بیایید با هم زندگیمان ،جامعه مان و هویتمان را عاری از مواد مخدر سازیم "نامگذاری شده است.

دکتر سید علیرضا مروجی ،با اشاره به اینکه مصرف و سوء مصرف مواد به عنوان یکی از مشکلات اصلی جوامع مطرح است. بیان کرد:روز به روز شاهد گسترش شمار افراد وابسته به مواد از یک سو و پایین آمدن سن افراد وابسته از سوی دیگر هستیم.اعتیاد علاوه برتاثیرات بسیار زیادی که برفرد می گذارد.تبعات منفی و هزینه های بسیار ی را متحمل اطرافیان و جامعه می کند.علاوه بر این درمان اعتیاد به دلیل پیچیدگی این مشکل،اغلب با شکست روبرو می شود.

ایشان  در ادامه  با بیان اینکه ،پیشگیری از اعتیاد بویژه از سنین کودکی می تواند سد محکمی در برابر بسیاری از مشکلات ناشی از مصرف مواد باشد. بیان کردند: گام اول پیشگیری ،افزایش آگاهی افراد و برطرف کردن عوامل خطر ساز اعتیاد است.

 

ساعت : 11:41 -  روز  : شنبه  - 6 /  4 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :592

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر