توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

3:36:15 PM 1402 / 03 / 08
 
اخبار معاونت

تغذیه

غذای انسان بایدشامل پروتئینها، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، موادمعدنی، ویتامین و آب باشد تا رشد و سلامت یاخته‌های بدن تأمین شود. این مواد با تغییراتی که در لوله گوارش حاصل می‌کنند قابل جذب می‌شوند و برای تأمین نیازهای حیاتی مورد استفاده یاخته‌های بدن قرار می‌گیرند؛ و ضامن بقا هستند.

با توجه به اهمیت و نقش آموزش تغذیه سالم در کلیه گروه های  سنی تحت پوشش با هدف  اصلاح عادات غذایی، کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و شایع مانند انواع سرطان، دیابت و پرفشاری خون و در نهایت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، بدین وسیله پرتال آموزشی دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت وزارت متبوع به عنوان منبع علمی معتبر و قابل استناد جهت اطلاع و بهره برداری به آدرس ذیل اعلام می گردد:

nutr.behdasht.gov.ir

ساعت : 7:53 -  روز  : پنج شنبه  - 7 /  2 / 1402 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :46

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر