توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

5:54:27 PM 1399 / 01 / 21
 
اخبار معاونت

جلسه آموزشی مهارت برقراری ارتباط موثر در مرکز بهداشتی درمانی مرق برگزار شد.کاشان

جلسه آموزشی مهارت برقراری ارتباط موثر در مرکز بهداشتی درمانی مرق برگزار شد.

بمناسبت هفته بهداشت روان جلسه آموزشی  با عنوان مهارت برقراری ارتباط موثر در تاریخ با حضور 250  نفر از مردم منطقه با همکاری پرسنل مرکز بهداشتی درمانی مرق برگزار شد.

 

در این جلسه آموزشی که با هدف آشنایی و توانمندسازی عموم مردم در زمینه مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار شد، کارشناس مبارزه با بیماری ها به ارائه و توضیح  موضوعاتی همچون تعریف ارتباط و عناصر آن، ویژگی های ارتباط سالم و اهمیت آن در حیطه های مختلف زندگی و عوامل تقویت کننده و موانع ارتباط سالم پرداختند و در ادامه بیان کردند:

 

ارتباط اولین ضرورت یک زندگی اجتماعی است. توانایی برقراری ارتباط درست یک مهارت است. هیچ فردی با چنین مهارتی به دنیا نمی آید، بلکه افراد در طی دوران زندگی به تدریج این مهارت را می آموزند. در این راستا افرادی موفق ترند که بتوانند کمبودهای خود را در این زمینه شناخته و در جهت رفع آنها و یادگیری روش های بهتر اقدام کنند.

 

وی در ادامه افزودند: هدف اصلی از برقراری ارتباط، انتقال پیام است.این پیام می تواند به صورت کلامی و غیر کلامی منتقل شود. هرگونه اشکالی درانتقال پیام می تواند باعث اختلال در ارتباط گردد. برای مثال ممکن است پیام به صورت کامل منتقل نگردد، یا اینکه یک نفر پیامی را ارسال کند ولی فرد مقابل مفهوم دیگری را دریافت نماید، یا حتی کسی پیامی را بفرستد ولی دیگری هیچ پیامی دریافت نکند. از این موارد معمولأ به عنوان سوء تفاهم یاد می شود. بنابراین یک ارتباط موثر ارتباطی است که راه را بر سوء تفاهم های احتمالی ببندد.

 

ساعت : 10:41 -  روز  : شنبه  - 10 /  8 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :635

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر