EN |
    ورود
   8:32:33 AM

توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

1399 / 04 / 21
 

طرح آموزش پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی در زنان خانه دار

بیماریهای قلبی –عروقی یکی از علل عمده مرگ و میر و معلولیت در سطح جهان بوده و به عنوان اولین عامل مرگ ، یک سوم کل مرگ و میرها در جهان را به خود اختصاص می دهند. آمارها نشان می دهد اولین عامل مرگ در شهرکاشان بیماریهای قلبی عروقی است.از طرفی این بیماریها علاوه بر مرگ و میر بالا ، عوارض قابل توجهی را نیز به جای می گذارند و از علل ناتوانی های مشخص به خصوص در سنین بالا هستند و حداقل  80 درصد از این مرگهای زودرس از طریق رژیم غذایی سالم ، فعالیت بدنی منظم و اجتناب از دخانیات قابل پیشگیری هستنداز طرفی نگاه صحیح زنان به نوع تغذیه و نیز تحرک فیزیکی مناسب و کم کردن استرس های روحی خانواده و تشویق اعضای خانواده به رعایت شیوه های سالم زندگی مهمترین بستر برای سلامتی نسل فعلی و نسل آتی است.

بر این اساس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با همکاری اعضاء هیئت علمی دانشگاه و با هدف ارتقاء میزان آگاهی و نگرش زنان خانه دار در زمینه بهبود تغذیه ، فعالیتهای بدنی و کنترل استرس در جهت پیشگیری از بیماریهای قلبی –عروقی ،اقدام به برگزاری دوره های آموزشی راز طول عمر ویژه 60000 نفر از زنان خانوار نموده است . .برگزاری  جلسات آموزشی در مراکز بهداشتی درمانی سطح شهر کاشان و با استفاده از ابزار نوین آموزشی از جمله نمایش فیلم ، جلسات پرسش و پاسخ ، جلسات بحث های گروهی ، و ارسال SMSصورت می گیرد، به همین منظور کلیه مراکز مجری طرح به دستگاه  LCDو DVD  مجهز شده است. ضمنا پس از پایان دوره به شرکت کنندگان به قید قرعه جوائزی اهدا می گردد.

لازم به ذکر است تعداد 6500 نفر از زنان خانور تاکنون آموزش دیده اند.علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این دوره ها می توانند با مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.