توصیه های بهداشتی: ما می توانیم الگوی خود مراقبتی برای فرزندان مان باشیم.،داشتن خانه و خانواده ای سالم، ایمن و بانشاط نیازمند خودمراقبتی است،باخودمراقبتی،در هزینه های بهداشتی درمانی خود و خانواده صرفه جویی کنیم،خودمراقبتی به ما کمک میکند تا با قدرت ،سبک زندگی مان را تغییر دهیم و سالم و هدفمند زندگی کنیم،فرد سالم، خانواده سالم، دوستان سالم، همکاران سالم با  خود مراقبتی ،خود مراقبتی یعنی ارتقای  سلامت با تدبیر و امید.

10:56:04 AM 1398 / 09 / 25
 
مراقبتهای ادغام یافته کودک سالم ( Well Child Care )
  • سابقه برنامه:
این برنامه از سال 1382 در إیران شروع و درحال حاضر دستور اجرای آن در کل کشور وجود دارد. در کاشان اولین کارگاه آموزشی برای پزشکان و کارشناسان ستادی ازبهمن 1383 برگزار شد.

این برنامه بدنبال یافتن راهی برای جداکردن کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم یا مستعد به بیماری است که هنوز نشانه های بیماری در آنها مستقر نشده است. در حقیقت هدف این برنامه طراحی نظام غربالگری استاندارد مراقبت کودکان صفر تا هشت سال است.

در این برنامه کودکان از بدو تولد تا 8 سالگی،  هفده بار مراقبت می شوند که در هر بار مراقبت  نشانه های خطر، زردی، پایش رشد(وزن، قد ودورسر)، تغذیه، بینایی، تکامل، دندان، واکسیناسیون و مصرف مکمل ها موردبررسی قرار می گیرد. همچنین در هر بار مراقبت آموزش های تغذیه ای، پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان و ارتباط متقابل کودک و والدین به مادران داده می شود. 

  • اهداف کلی برنامه:
- بالابردن سطح سلامت کودکان
- کاهش مرگ و میر کودکان زیر 8 سال
 
  •  وضعیت فعلی برنامه:
 این برنامه درحال حاضر در کلیه مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی در حال اجرا است.
   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر